06.06.2024

Od 14. června do 14. července 2024 ovládne Německo UEFA EURO 2024: turnaje se zúčastní týmy z 24 zemí, celkem 51 zápasů na stadionech bude sledovat přibližně 2,7 milionu návštěvníků a dalších sedm milionů fotbalových fanoušků se očekává ve fanzónách a na veřejných projekcích.

Daleko za hranicemi turnaje se Německo představí jako kosmopolitní, přátelská, udržitelná a turisticky atraktivní hostitelská země. Petra Hedorfer, předsedkyně představenstva DZT, k tomu poznamenává: "Německo slaví fotbalový svátek. Zejména v době mezinárodního napětí nabízí tato významná sportovní událost příležitost představit Německo jako kosmopolitní, udržitelnou a mírumilovnou cestovní destinaci a vyslat tak signál mezinárodního porozumění a tolerance. Na druhou stranu očekáváme výrazný impuls pro příjezdový cestovní ruch. Dostupné údaje o dlouhodobých předběžných rezervacích hotelových pokojů na hlavních internetových portálech a o rezervacích letenek v červnu a červenci 2024 jsou výrazně nad dlouhodobými průměry. Nadprůměrný růst zaznamenáváme zejména u zemí účastnících se mistrovství Evropy, což potvrzuje naše očekávání. V souladu s tím by tato sportovní událost mohla generovat dodatečný objem přenocování až čtyři procenta oproti předchozímu roku. Mistrovství Evropy navíc nabízí potenciál pro další zvýšení image Německa jako prázdninové destinace."


Již od března je ve všech hostitelských městech instalováno 11 velkoformátových nástěnných maleb s motivy týkajícími se síly fotbalu, které jsou projevem pohostinnosti a vytvářejí mosty mezi pouličním uměním, kulturou fanoušků a identitou hostitelů. V osmi z deseti měst vznikne "Stadion snů", kde se spojí umění, kulturu a fotbal: Pro zúčastněné země jsou připraveny četné akce, turnaje pro děti a mládež i kulturní programy pro celou rodinu.
V sedmi městech vzniká fotbalová vesnice, kde na místní i zahraniční hosty čeká živá zábava, představení, aktivity a samozřejmě i veřejné prohlídky během zápasů.

Na zahajovacím koncertu festivalu EURO 2024 ve Stuttgartu v historických kulisách zámku vystoupí 13. června špičkoví němečtí interpreti: zpěvačka Leony, DJ a producent Topic, megahvězda Robin Schulz a místní techno hrdina Le Shuuk oslaví společně s fanoušky zahájení evropského šampionátu.
Hlavní město Berlín pořádá fotbalový festival plný superlativů. V největší fanouškovské zóně se očekává kolem 2,5 milionu hostů. Podél ulice Straße des 17. Juni vznikne pop-up park s výhledem na Braniborskou bránu, kterou bude během turnaje rámovat největší fotbalová branka na světě.
Aktuální kulturní program hostitelských měst je k dispozici online v němčině a angličtině zde.
Ve spolupráci s EURO 2024 GmbH, společným podnikem DFB a UEFA pro organizaci turnaje, DZT vybízí potenciální cestovatele do Německa, aby si návštěvu prodloužili i mimo samotné město, poznávali okolí a prodloužili si tak délku pobytu. Petra Hedorfer dodává: "Již v období před mistrovstvím Evropy využíváme pozornosti mezinárodních médií a fanoušků k tomu, abychom veřejnost upozornili na širokou nabídku turistických atrakcí v hostitelských městech. Mají také vynikající dopravní spojení a jsou snadno dosažitelná klimaticky šetrnou železniční dopravou – což je dobrá příležitost k poznání atraktivního okolí."
Online portál DZT přináší tematický obsah o všech hostitelských městech. Poskytuje informace o nadšení Němců pro fotbal, kultuře německých fanoušků a cestovních cílech v hostitelských městech.

www.germany.travel/presse


Teetravel - Váš golfový svět na dlani