07.12.2023

Jako u prvního dílu filmu Gump, tak i u druhého hlas psího kluka Gumpa namluvil herec Ivan Trojan. Svůj hlas tedy zákonitě propůjčil i audioknize Gump - jsme dvojka, kterou pokřtil společně se zpěvákem Pokáčem a herečkou Patricií Pagáčovou. Zatímco Pokáč složil a nazpíval jednu z titulních písní Život je pes, Patricie Pagáčová ztvárnila v prvním díle s názvem Gump - pes, který naučil lidi žít oblíbenou postavu Káťu Louku.


Audiokniha byla pokřtěna v Radiocafé Vinohradská a stejně jako kniha Gump - jsme dvojka je již v prodeji a je určena všem, kdo rozumí nebo chtěl by porozumět psí duši a má rád zvířata. Jak na křtu zmínil herec a také pejskař Ivan Trojan: „Kniha o Gumpovi dělá lidi lepšími. Prostřednictvím Gumpova příběhu více poznáte pejsky, ty knihy vás přimějí, aby jste více přemýšleli nad svými vztahy se zvířaty a lidmi. I mně se minimálně na měsíc proměnil můj vztah k mému pejskovi Kubovi.“
Rozhovor s Ivanem Trojanem zde: https://youtu.be/VrKDgT95_bY?feature=shared

Zatímco první příběh pejska Gumpa byl smutnější, v jeho volném pokračování se diváci mohou těšit na spoustu vtipných zvířecích scén. Jak sám autor Filip Rožek uvádí, druhý díl je víc o empatii mezi člověkem a zvířetem, o dobrodružství a je to větší pohádka. Autora zároveň potěšil velký zájem o první knihu Gumpova příběhu, kdy mu napsalo spoustu maminek, že se jejich děti naučily díky této knize číst.


Vedle Gumpa se objeví také psí holčička Jenny, která si zahraje Gumpovu sestřičku Kytičku. Především dětské diváky ve filmu potěší několik dalších zvířat. Role čekají na göttingenské prasátko Princ (s ním se na chvíli ve filmu objeví také rocker Josef Vojtek), kohouta, kocoura nebo poníka. Jako u prvního filmu, i v tomto jde o zachráněná zvířátka, a každé má za sebou zajímavý příběh s krásným koncem.

Hlavní role ve filmu ztvárnili: Bolek Polívka, Vica Kerekeš, Richard Krajčo a Štěpán Kozub.
Kromě zmíněných herců a zvířat se fanoušci filmu o Gumpovi mohou těšit i na herce z původního obsazení: Evu Holubovou, Ivanu Chýlkovou, Karla Rodena, Zbygniewa Czendlika nebo influencerku Annu Šulcovou. Režie se i tentokrát ujal František A. Brabec.
Film Gump – jsme dvojka uvidí diváci v kinech na jaře příštího roku, od 28. 3. 2024


Zdroj: Helena Váňová ProductionTeetravel - Váš golfový svět na dlani